poniedziałek, 8 października 2018

Zaręczyny - i co dalej?

I świat się stał piękniejszy. 

Okres narzeczeństwa jest cudownym i wspaniałym czasem dla świeżo upieczonych narzeczonych. Są pełni emocji, podekscytowania i chęci dzielenia się z wszystkimi tą nowiną, że będą brać ze sobą ślub. Jednak gdy emocje już opadną na myśl nasuwa się kilka pytań w stylu:

 Od czego zacząć?
Co dalej? 
1. Nacieszcie się sobą 
Jeszcze przyjdzie czas na organizację, na myślenie o wydatkach, budżecie, miejscu wesela i dacie ślubu. Nie musicie na drugi dzień po zaręczynach zabierać się za planowanie Waszego wielkiego dnia. Dajcie sobie chwilę aby poczuć pełną radość i magię tego wydarzenia. 


2. Podzielcie się nowiną z bliskimi
Nic tak nie cieszy jak widok bliskich osób cieszących się z Waszego szczęścia. Dajcie im na to szansę i podzielcie się z nimi jak najszybciej dobrymi informacjami. Może pomyślcie jak ich zaskoczyć? Możecie zrobić im miłą niespodziankę, żeby w ogóle się tego nie spodziewali. 


3. Data ślubu 
Gdy oboje stwierdzicie, że to już ten czas kiedy zamierzacie pomyśleć o wspólnym ważnym dniu - ślubie, to pora zabrać się za ustalanie daty ślubu. Jeśli chcecie wziąć ślub w konkretnym dniu, który ma dla Was jakieś większe znaczenie, to na pewno należy szybciej kontaktować się z podwykonawcami. Jeśli nie macie określonego dnia, a np. porę roku to możecie dostosować się do wolnych terminów. Najczęściej narzeczeni decydują się na organizację ślubu i wesela w ciepłych porach roku, wiosną lub latem. 


4. Motyw przewodni wesela 
Jeśli planujecie motyw przewodni wesela warto ustalić go na samym początku, aby później uniknąć problemów z niedopasowaniem sali weselnej do motywu wesela. Jeśli wybierzecie przyjęcie w stylu glamour to wesele w stodole odpada, natomiast przy motywie rustykalnym pasuje w sam raz. Musicie koniecznie to przemyśleć. 


5. Ilość gości 
Pora na wspólne tworzenie list gości weselnych. Najlepiej jak każdy z Was - Ty i Twój narzeczony stworzycie swoje listy gości. Możecie też poprosić swoich rodziców o stworzenie takich samych list jeszcze się z nimi nie konsultując. Później możecie wspólnie zweryfikować Wasze listy. Pamiętajcie, że liczba gości weselnych będzie liczyła się przy wyborze sali i "zderzycie się" z nią w Waszym ślubno-weselnym budżecie. 


6. Wybór sali weselnej 
Jeśli znacie już datę lub okres, w którym chcecie wziąć ślub i wiecie już mniej więcej jaki będzie motyw przewodni waszego wesela oraz znacie już przybliżoną ilość gości - to najwyższa pora na wybór miejsca. To na pewno zajmie Wam sporo czasu. Musicie przede wszystkim zrobić selekcję sal. Trzeba wziąć pod uwagę czy sala posiada ogród, na ile jest osób, jak duży jest parkiet lub jak wygląda menu. Warto również przed podjęciem decyzji poczytać opinie innych Par na temat danych obiektów. 


7. Budżet ślubno-weselny
Niestety ślub i wesele niosą za sobą nieuniknione wydatki. Nie da się tego zorganizować bez pieniędzy. Kwestie finansowe zawsze budzą wiele negatywnych emocji. Musicie podjąć ważne decyzje, czy samodzielnie organizujecie i finansujecie przyjęcie czy pomogą Wam  w tym rodzice. Oszacowanie budżetu jest nie lada wyzwaniem. Bardzo zachęcam to stworzenia kosztorysu, ale takiego który będzie zawierał wszystkie szczegółowe wydatki, aby później nic nas nie zaskoczyło. 


8. Wybór świadków 
Nadeszła pora na wybranie świadka i świadkowej, którzy będą przy Was w dniu ślubu i którzy będą Wam pomagać w jego przygotowaniu. Ważne aby to był ktoś, kto bardzo dobrze nas zna. Często na wybierani są najbliżsi przyjaciele lub rodzeństwo. Warto pamiętać, że możemy wybrać dwie kobiety  lub dwóch mężczyzn na świadków, nie musi to być kobieta i mężczyzna. 
2 komentarze:

  1. This piece of writing is really a good one it helps new the web visitors,
    who are wishing in favor of blogging.

    OdpowiedzUsuń
  2. Very quickly this website will be famous among all blog visitors, due to it's good posts

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 ♡dream book♡ , Blogger